LOTTO

Jak grać w lotto i ile możesz wygrać

Kiedy odbywają się losowania

Jak sprawdzić wygrane numery

Za co płacą w lotto

Ze względu na to, że LOTTO jest najstarszą i najbardziej kojarzoną grą Totalizatora Sportowego, jest również najpopularniejszą loterią. Początkowo od 1957 do 1975 roku nazywana Toto Lotek, następnie do 2009 roku Duży Lotek a obecnie LOTTO. W 1991 wprowadzono gwarantowaną pulę na wygrane I stopnia w wysokości 1 miliarda złotych. W 1996 dodano możliwość kumulacji wygranych I stopnia. Zapoznaj się z prawdopodobieństwem wygrania głównej nagrody i najwyższymi w historii wygranymi LOTTO.

Żeby zagrać w LOTTO wystarczy wytypować 6 liczb z 49 i zainwestować minimum 3 zł - tyle kosztuje jeden zakład. Można oczywiście wysłać więcej niż jeden zakład.

Za "trafienie szóstki" (poprawne wytypowanie wszystkich 6 liczb) minimalna, gwarantowana pula to 2 000 000 zł!!!

Kumulacje LOTTO (jeżeli nikt nie "trafi szóstki" pieniądze zebrane z zakładów przechodzą do puli na kolejne losowanie) dochodzą nawet do kilkudziesięciu milionów złotych!!!

Najwyższa kumulacja wystąpiła 27 września 2011 roku i wynosiła 56 000 000 zł!!! Do tego czasu najwyższą pulą było 40 000 000 zł i wystąpiła dwa razy - w 2008 i 2009 roku.

Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz w soboty o godzinie 22:15

Jeżeli nie wiesz jakie liczby skreślić możesz skorzystać z Generatora Liczb Losowych Lotto zamieszczonego w naszym serwisie. Możesz również poznać swoje liczby numerologiczne imienia i nazwiska, daty urodzenia, liczbę losu i liczbę dnia. Możesz je dowolnie łączyć i tworzyć z nich kombinacje nowych liczb. Ale możesz też poprosić w kolekturze lotto o kupon "chybił trafił".

Wyniki losowań możesz sprawdzić zaraz po losowaniu.

Za jednym razem możesz zagrać na 10 kolejnych losowań lotto.

W LOTTO, jeśli masz ochotę, możesz grać systemem. System polega na tym, że typujesz od 7 do 12 liczb z 49. Dzięki temu możesz obstawić wszelkie możliwe kombinacje, które można stworzyć z ich udziałem, np. jak typujesz 8 z 49 liczb i trafisz szóstkę to dodatkowo trafiłeś także 12 "piątek" i 15 "czwórek". Wygrane się sumują :-)

Wygrywasz jeżeli trafisz:

"szóstkę" - poprawnie wytypowanych 6 liczb

"piątkę"

"czwórkę"

"trójkę"

Pula na wygrane rośnie wraz ze wzrostem ilości osób grających - im więcej osób zagra, tym większa jest kwota do wygrania w LOTTO. Pieniądze zebrane od grających dzielone są pomiędzy zwycięzców, z wyjątkiem "trójki" gdzie wygrana to 24 zł.

To, co należy na zakończenie podkreślić, to minimalna kwota jaka jest wypłacana za poprawne wytypowanie "szóstki" - dla przypomnienia to 2 000 000 zł! Minimum jest określone, ale nie ma górnego pułapu, co sprawia, że w puli może znaleźć się wielokrotność minimalnej, gwarantowanej wygranej.

Dopólki nie zagrasz nie masz szansy wygrać...

P o w o d z e n i a ! ! !


 

Dodatkowe informacje